Fashionphilosophy Fashion Week Poland

Największe wydarzenie modowe w Polsce, czyli FashionPhilosophy Fashion Week Poland, odbywający się cyklicznie, dwa razy w roku w Łodzi, prezentujący trendy na nadchodzący za pół roku sezon. Za cel stawiamy sobie stworzenie platformy, gdzie obok najwyższego poziomu odczuć estetycznych znajdzie się miejsce na wymianę doświadczeń i wiedzy na temat mechanizmów branży modowej. Kreujemy ideę spotkania środowiskowego na styku sztuki i biznesu.

To co najbardziej fascynujące i świeże w polskiej modzie promujemy na pokazach kolekcji prêt-à-porter uznanych projektantów DESIGNER AVENUE, pokazach mody offowej i debiutantów OFF Out Of Schedule, oraz na targach SHOWROOM, gdzie projektanci mają szansę sprzedać autorskie produkty bezpośrednio gościom imprezy. Jednocześnie stymulujemy rozwój polskiej branży modowej, organizując szkolenia i seminaria LET THEM KNOW. Promujemy także młodych fotografów mody poprzez wystawę Young Fashion PhotographersNow.

Zdobyliśmy uznanie międzynarodowego środowiska. Nasza impreza znalazła się w oficjalnym światowym kalendarzu Tygodni Mody. Odwiedziły nas największe sławy świata mody, m.in.: Kenzo, Agatha Ruiz de la Prada, Patrizia Gucci, Diane Pernet czy Marios Schwab. Relacje z Fashion Week Poland goszczą na łamach najważniejszych portali i pism branżowych, m.in. Collezzioni Donna i CollezioniUomo.

Od samego początku związani jesteśmy z Łodzią – miastem kojarzonym z rozwojem włókiennictwa i przemysłu odzieżowego. Swoją działalnością wpisujemy się w strategię rozwoju miasta w oparciu o sektor przemysłów kreatywnych. Miasto Łódź wspiera organizacyjnie imprezę, uznając ją za jeden z filarów budowy swojej marki.

   Fashionphilosophy Fashion Week Poland

ul. A. Struga 78 lok. A24
www.fashionweek.pl